Zespół ds. Promocji Zdrowia

Zespół ds. promocji zdrowia

koordynator ds. promocji zdrowia – Renata Janiszewska- Bąkowska (renata7777@o2.pl), Aleksandra Krakowiak (krakowiak.77@o2.pl)

dyrektor – Katarzyna Kowalczyk
nauczyciel – Aleksandra Krakowiak
przedstawiciel rodziców – Aleksandra Konarska-Głowacka
intendentka – Edyta Grochulska
szefowa kuchni – Małgorzata Krasoń
pomoc nauczyciela – Helena Mendrek- Nowakowska

Zadania koordynatora ds. promocji zdrowia w Przedszkolu Samorządowym nr 8:

• Upowszechnianie koncepcji promocji zdrowia i PPZ wśród pracowników oraz rodziców dzieci.
  • Pozyskiwanie uczestnictwa członków społeczności przedszkola i sojuszników w społeczności lokalnej oraz motywowanie ich do wspólnych działań.
  • Inicjowanie, organizacja i koordynowanie prac związanych z dokonywaniem diagnozy, plano­waniem działań, ich realizacją i ewaluacją wyników.
  • Kierowanie pracą zespołu promocji zdrowia.
  • Prowadzenie dokumentacji działań przedszkola w zakresie promocji zdrowia.
  • Współdziałanie z koordynatorami z innych przedszkoli oraz koordynatorem wojewódzkiej/re­jonowej sieci PPZ.
  • Rozwijanie własnych umiejętności osobistych i społecznych, w tym współdziałania z innymi ludźmi i kierowania wspólnie podjętymi działaniami.
  • Zadania i organizacja pracy zespołu ds. promocji zdrowia w Przedszkolu Samorządowym nr 8:
  • Wspieranie pracy koordynatora i aktywny udział w przeprowadzaniu diagnozy, planowaniu działań, ich realizacji i ewaluacji wyników.
  • Organizacji szkoleń w zakresie promocji zdrowia.
  • Prowadzeniu dokumentacji działań w zakresie promocji zdrowia i pracy zespołu.
  • Zespołowe podejmowanie decyzji.
  • Ustalenie reguł pracy zespołu i zakresu zadań poszczególnych członków.
  • Rozwijanie umiejętności osobistych i społecznych członków zespołu.
  • Organizacja spotkań zespołu: cykliczność spotkań, z zapowiedzianym wcześniej tematem.
  • Planowanie spotkań podsumowujących różne etapy pracy.