Drodzy Rodzice, strona WWW PS nr 8 powstała przede wszystkim  z myślą o Was, aby móc przekazywać Wam aktualne informacje  o przedszkolu, w którym bawi się i  uczy Wasze dziecko.

Rodzina i Przedszkole to dwa środowiska, które  w szczególny sposób wpływają na dziecko i stymulują jego rozwój, dlatego też nasze przedszkole to miejsce przyjazne nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców.
Organem powołanym w imieniu rodziców do współpracy  z przedszkolem jest Rada Rodziców, która włącza się  w organizowanie imprez dla dzieci, zapoznaje się z osiągnięciami przedszkola, ale także, w miarę możliwości, wspiera finansowo działania podejmowane w Przedszkolu na rzecz dzieci.

W Przedszkolu działa Rada Rodziców stanowiąca reprezentację rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego nr 8.

1. Rada Rodziców jest społecznie działającym organem na rzecz przedszkola.
  2. Zasady tworzenia Rady Rodziców uchwala ogół rodziców na pierwszym w nowym roku szkolnym zebraniu walnym wszystkich rodziców.
  3. Kadencja Rady Rodziców trwa 1 rok.
  4. Rada Rodziców ustala regulamin swojej działalności, który nie może być sprzeczny ze statutem przedszkola.
  5. Zebrania Rady Rodziców są protokołowane.
  6. Rada Rodziców może występować do Rady Pedagogicznej i Dyrektora z wnioskami i opiniami dotyczącymi wszystkich spraw przedszkola.
  7. W celu wspierania działalności statutowej Przedszkola Rada Rodziców gromadzi fundusze z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł. Zasady wydatkowania funduszy Rady Rodziców określa regulamin działalności Rady Rodziców.
  8. Organy przedszkola szczegółowo określają w regulaminie swoje zadania, obowiązki, kompetencje zgodnie z ustawą o systemie oświaty tak, aby przede wszystkim gwarantowały każdemu z nich możliwość swobodnego działania i podejmowania decyzji w ramach swoich kompetencji określonych ustawą i szczegółowo w statucie przedszkola oraz zapewniały bieżącą wymianę informacji pomiędzy organami przedszkola o podejmowanych i planowanych działaniach lub decyzjach.