2 kwietnia
Nie bądź zielony w temacie autyzmu - w kwietniu bądź niebeski
2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.
Dzień ten został ustanowiony przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat problemów osób z autyzmem.
Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski.
Autyzm to zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych, my, jako społeczeństwo, powinniśmy sobie uświadomić, że nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat - ono jest, po prostu, inne.